جملات زیبا از آیت الله بهجت رحمة الله علیه

به نام خدا

 

 

 ١) هم جنسی و هم شکلی و اختلاط با کفار، تسلط و حکومت آنها را بر مسلمانان آسانتر می سازد.

 

۲) اگر بی تفاوت باشیم و برای رفع گرفتاریها و بلاهایی که اهل ایمان بدان مبتلا هستند دعا نکنیم، آن بلاها به ما هم نزدیک خواهد بود.

 

۳) ائمه ما (علیهم السلام) دعاها را در اختیار ما گذاشته اند تا ما را غرق در نور ببینند.

 

۴-اگر بخواهیم محیط خانه گرم و باصفا و صمیمی باشد، فقط باید صبر و استقامت و گذشت و چشم پوشی و رأفت را پیشه خود کنیم تا محیط خانه گرم و نورانی باشد.

 

۵-ما باید باب توجیه خطا و اشتباه را به روی خود ببندیم و برای هر خطا، زبان به استغفار بگشاییم و اگر قابل جبران باشد، جبران کنیم.

 

۶-خدا نکند حرام در نزد انسان زینت داده شود! این یک بیماری قلبی است که انسان به آن مبتلا می شود، و با وجود راههای حلال که نیازش را برآورده می کند، خود را به حرام گرفتار می نماید!

 

۷-وای بر ما اگر در خصوص خوردنیها و نوشیدنیها از حرام اجتناب نکنیم! زیرا همین غذاها است که منشأ علم و ایمان و یا کفر ما می شود!

 

۸-اگر می خواهید از ناحیه دعا به جایی برسید، زبان حالتان این باشد: تسلیم خدا هستیم، هر چه بخواهد بکند، بنا داریم عمل به وظیفه بندگی کنیم.

 

۹- در این مطلب جای شک نیست که اگر انسان بدان موفق باشد، برای او کافی است و تمام مطالب و نتایج ریاضات شاقه و دشوار را دارد! و آن مطلب این است که: انسان خود را در محضر خدا ببیند و خدا را در همه احوال، مطلع از خود و در همه جا حاضر و بر همه کارها و احوال خود، ناظر بداند.


۱۰-برای اداره تمام جهان کافی است که انسان، عاقل و مؤمن و متدین باشد. دیانت و عقل، برای اداره کره زمین کفایت می کند.


۱۱-عبارت: (واجعل قلبی بحبک متیماً: و دل مرا سرگشته و دیوانه عشق و محبت خود قرار ده.) نفی موضوع خودبینی است و این که پروانه بشود و به نور رسد و نور شود. از خدا بخواهیم با جذبات او از خود فارغ شویم و بی خود گردیم تا نفهمیم و خود را در برابر عظمتش گم کنیم.

 

۱۲-راستگویی، در دیدن رؤیای صادقه و صفای روح خیلی مؤثر است.

 

۱۳-باب رسیدن به کمالات و لقاءالله مفتوح است. حیف نیست این مراحل را که از راه بندگی حاصل می شود، نداشته و از آنها محروم باشیم؟!

 

۱۴) خوردن غذای شبهه ناک و نیز غذای کسی که از حرام پرهیز ندارد، هر چند جایز است؛ ولی انسان را مریض و از عبادات محروم می کند و یا سبب سلب توفیق می شود.

 

۱۵) موجبات خواطر و غفلت و نسیان از یاد و ذکر حضرت حق را خود ما فراهم می کنیم... در اثر محاسبه و مراقبه، عیب کار آشکار می گردد.

 

۱۶) کسی که از معنویات و معرفت خدا بهره مند است، چه حاجت به کیمیا دارد؟! چه کیمیایی بالاتر از خداشناسی؟!

 

۱۷) انسان هر راهی را بدون تقید و پایبندی به قرآن و سنت برود، روز به روز تنزل می کند.

 

۱۸) انسان باید هر روز موضع خود را مشخص کند که آیا اهل حق است و یا باطل و پیرو آن.

 

۱۹) خدا کند شغل نافع به حال خود را تشخیص دهیم و تثبیت در آن پیدا کنیم و در آن ثابت قدم باشیم، و هر روز فکر تازه ای در سر نداشته باشیم و هر لحظه به رنگی نباشیم!

 

۲۰) به فکر خود باشیم، خود را اصلاح کنیم. اگر به خود نرسیدیم و خود را اصلاح نکردیم، نمی توانیم دیگران را اصلاح کنیم.

 

/ 8 نظر / 34 بازدید
السا

ایستاده ام در مـــــه یک جفت تاس در دستم، افق پیــدا نیســت مـــه غلیظ، از دریاچه های راکــــد قلبـــــ من بر می خیـزد تاس ها میـان دستـم می چرخنــــد؛ سیــــــاره هایی روی مـــــــــــدارهای تــردیـــد، پایان بازی نقطه های سیـــاه پیـــدا نیست.

السا

ایستاده ام در مـــــه یک جفت تاس در دستم، افق پیــدا نیســت مـــه غلیظ، از دریاچه های راکــــد قلبـــــ من بر می خیـزد تاس ها میـان دستـم می چرخنــــد؛ سیــــــاره هایی روی مـــــــــــدارهای تــردیـــد، پایان بازی نقطه های سیـــاه پیـــدا نیست.

ویولنیست

راستی نظرتون رو فکر کنم اشتباهی روی یه پست دیگه گذاشته بودید[لبخند] روی پست وای باران گذاشته بودید[لبخند] البته اشکالی نداره[لبخند]

مدیریت سایت حاج حسین نیشابوری

باسلام خدمت شما دوست عزیز باعرض پوزش به دلیل تاخیر در قراردادن فایل های صوتی محرم فایل های صوتی دهه ی اول محرم 92 اجرا شده توسط حاج حسین نیشابوری بر روی وبسایت قرار گرفت . لطفا بازدید و ما را از نظرات خود بهره مند سازید باتشکر www.hossein-neyshabori.com

مدیریت سایت حاج حسین نیشابوری

باسلام خدمت شما همسنگر عزیز کلیپ و نماهنگ (یوسف زهرا) با موضوع شهدا و ولایت و امام زمان (عج) با نوای کربلایی حسین نیشابوری بر روی وبسایت قرار گرفت لطفا بازدید و نظربدهید التماس دعای فرج www.hossein-neyshabori.com

مدیریت سایت حاج حسین نیشابوری

انقلاب ما انفجار نور بود (امام خمینی (ره)) ایام دهه ی فجر بر شما مبارک باد. پایگاه مداحی و اطلاع رسانی مداح اهل بیت (ع) حاج حسین نیشابوری www.hossein-neyshabori.com